Богородиця Сніжна

За легендою, 358 року в Римі у родині патриція Джованні ніяк не могла з’явитись довгоочікувана дитина, тож подружжя палко молилось до Богородиці, щоб Вона дарувала їм первістка. Врешті, в ніч на 5 серпня Діва Марія явилась у сні їм обом, кажучи, що лише тоді в подружжі народиться дитя, коли вони зведуть на пагорбі Еквілін храм на Її честь.
А щоб не сумнівалися – то покриє Вона пагорб снігом посеред літа.
Прокинувшись, обоє пішли до папи Ліберія, щоб звістити про чудо. На їх подив, до папи теж приходило це видіння, тож усі вони в супроводі священнослужителів відправились на вказане місце.
Чистий білий сніг покривав ту місцину, тож пагорб був освячений і незадовго після цього на ньому спорудили храм, присвячений Марії Сніжній.
Саме з цими подіями пов’язується чудотворний образ Марії Сніжної, що знаходиться в храмі Санта-Марія-Маджоре. Також цей образ звуть “Спасіння римського народу” і він вважається найбільш шанованим у всьому Римі.
Іконографічний тип – Дороговказниця. Особливостями є схрещені руки Богородиці, якими Вона обіймає Христа. Права Її рука благословляє, ліва – тримає білу хустину. Також присутній перстень. Часто (зокрема на оригіналі) Богородиця дивиться в протилежний від Еммануїла бік.
Одним з найвідоміших списків ікони є чудотворний образ Кохавинської Богородиці (с. Кохавино – нині смт. Гніздичів Жидачівського району)
Ікона Марії Сніжної була популярніша у католиків, часто можна зустріти українські образи цього типу від 17-18 ст, з популяризацією Уніатської Церкви. Більшість таких образів малювалось для костелів.

Михайло Скоп

 

Більше ікон… 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This