Іконографія

Адам і Єва

У Книзі Буття є два варіанти створення світу і людини. Перша розповідь (Бут. 1:26—29) описує те, що впродовж п'яти днів ... Читати далі.

Андрій Первозваний

Походить з Віфсаїди Галілейської. Брат апотола Петра, перший з дванадцяти учнів Христових (через що зветься Первозванним) Згідно з переказами, Андрій ... Читати далі.

Антоній Великий

Пустельник і засновник чернецтва народився в родині заможних коптів у єгипетському містечку Комі. Коли йому виповнилось двадцять, і померли батьки, ... Читати далі.

Архистратиг Михаїл

«Міхаель» в перекладі з др. євр. -"Хто як Бог?". Також читається як "Старший посланець, вповноважений Бога". Глава небесного воїнства. На ... Читати далі.

Благовіщення

Один з ключових моментів у християнстві описаний в Євангелії від Луки та в апокрифах - "Протоєвангелії Якова" та "Євангелії Псевдо-Матвія" ... Читати далі.

Богородиця Знамення

Починаючи з катакомбного періоду зустрічаються зображення Богородиці зі здійнятими в молитві руками долонями вперед. Таке положення зветься "Оранта" (лат. orans ... Читати далі.

Богородиця Нев’янучий Цвіт

(інколи зустрічається назва "Благоуханний цвіт") Відзначається 16 квітня На таких іконах зображено Богородицю з Дитям (Дороговказниця або Милування). Найчастіше іконографічний ... Читати далі.

Богородиця Неустанної Помочі

Оригінал ікони походить із XIII ст. і знаходиться в Римі у храмі св. Альфонса, куди її переснесли ченці-редемптористи в 1865р ... Читати далі.

Богородиця Почаївська

Почаївська ікона Божої Матері - без сумніву найшанованіша в українському народі. Достеменно відомо, що1597 року ікона знаходилась у заможної вдови, ... Читати далі.

Богородиця Сніжна

За легендою, 358 року в Римі у родині патриція Джованні ніяк не могла з'явитись довгоочікувана дитина, тож подружжя палко молилось ... Читати далі.

В’їзд в Єрусалим

Подія описана у чотирьох Євангеліях. Євангеліє від Матея (21:1-11): А коли вони наблизились до Єрусалиму, і прийшли до Вітфагії, до ... Читати далі.

Варвара

За легендо, в ІІІ ст в сім'ї шляхетного язичника Діоскора народилась дочка. Вона була настільки прекрасною, що батько спорудив для ... Читати далі.

Варфоломій

Один із Дванадцяти, походив із Кани Галілейської, скоріш за все - родич або близький друг апостола Филипа, який і розповів ... Читати далі.

Василій Великий

(бл. 329—379) архієпископ Кесарії Каппадокійської в Малій Азії, один із Отців Церкви, святитель, богослов. Народився у відомій і багатій родині, ... Читати далі.

Введення в Храм Пресвятої Богородиці

Ця подія не є описана в Чотирьох Євангеліях, тому читаємо про неї в апокрифічних Протоєвангелії Якова (2 пол 2 ст) ... Читати далі.

Великий Архієрей

Іконографія базується на текстах Старого і Нового Заповіту. Так про Ісуса як Першосвященника говориться у Псалмах: (Пс. С1Х, 4) : ... Читати далі.

Воздвиження Чесного Хреста

Коли матері Констянтина Великого, цариці Олені було близько 80 років (орієнтовно 326 р), їй прийшло видіння, у якому Олені було ... Читати далі.

Вознесіння Господнє

На 40 день після Воскресіння Христового відбулось Його Вознесіння на небо, про що свідчить книга Діянь Апостолів (Дії -1:2-11). Згідно ... Читати далі.

Володимир Великий

(*бл.956 — †15 липня 1015) Великий князь Київський Наймолодший, незаконний, син київського князя Святослава. Після міжусобної боротьби зі старшим братом ... Читати далі.

Воскресіння

Воскресіння Ісуса Христа після його мученицької смерті на хресті є центральною доктриною християнства. Воно описане в канонічних Євагнеліях та деяких ... Читати далі.

Воскресіння Лазаря

(шоста субота Великого Посту) Ці події описані в Євангеліях від Луки та Івана (XI. 1-45) (Ів. XI 39-44): Промовляє Ісус: ... Читати далі.

Втеча в Єгипет та Побиття немовлят

Подія описана у Євангелії від Матвія (Мт.2:13-22) Після того, як троє мудреців принесли свої дари Христу, вони не повернулися до ... Читати далі.

Григорій Богослов

Народився в Аріанзі близько 239 р. в південній Каппадокії у заможній родині. Батько - єпископ Назіанзський Григорій (II), а мати ... Читати далі.

Дмитрій Солунський

Святий народився в сім'ї римського проконсула у Фесалоніках (суч. Салоніки). Батьки таємно були християнами, тому дитину охрестили в домашній церкві ... Читати далі.

Євангелист Лука

Він народився в поганській антіохійській сім'ї. З юних років навчався лікарській справі та філософії, знав грецьку і єгипетську мови. Почувши ... Читати далі.

Євангеліст Іван Богослов

Йоханан (івр. Бог щедрий у благодаті) був сином Заведея і Соломії, за легендою - дочки святого Йосипа Обручника. Молодший брат ... Читати далі.

Євангеліст Матвій

Один з дванадцяти апостолів. Євангелисти Марко та Лука розповідають, як Христос покликав його. (Мк 2:14-17)"А йдучи повз, побачив він Леві, ... Читати далі.

Євхаристія

Євхаристія, або тайна Причастя була введена Ісусом Христом під час Тайної Вечері, про що нам повідають синоптичні Євангелія (Мт. 26:26-28, ... Читати далі.

Жони-мироносиці біля гробу Господнього

Прихід жінок-мироносиць описано у всіх чотирьох Євангеліях, що мають певні розбіжності, проте, в основному доповнюють одна одну. Коли минула субота ... Читати далі.

Зішестя Святого Духа

(Дії: 2. 1-40) Після Вознесіння Господнього одинадцять апостолів, Марія та інші жінки перебували разом в Єрусалимі. Тими днями Петро вийшов ... Читати далі.

Pin It on Pinterest

Share This